KolyeCMC9224Hekate Gümüş Kolye
KolyeCMC9224Hekate Gümüş Kolye
KolyeCMC9224Hekate Gümüş Kolye

Hekate Gümüş Kolye (CMC9224)

Fiyat : ₺549,90(KDV Dahil)
₺54,67 'den başlayan taksitlerle

Hekate Gümüş Kolye

ADET :

CoolMenClub' ın Geniş Kolye Koleksiyonu ile Sokak Stilini Belirle ! 

 

HEKATE

Mitolojide Zeus’un titanlarla olan savaşında Hekate, titanların soyundan gelmesine rağmen Zeus’a yardım etmiştir. Bu yüzden Zeus savaşı kazanıp başa geçtiğinde Hekate’nin güçlerine dokunmaz. Zeus gökyüzünü, Poseidon denizleri, Hades yer altını yönetirken; Hekate bu üç dünya üzerinde de iradesini hakim kılmıştır.

Hekate’nin adı 125-180 yılları arasında yaşayan Romalı filozof Lucius Apuleius’un Dönüşümler adlı kitabında şöyle anılır:

“Ben her şeyin doğal annesi, bütün öğelerin sahibesi ve yöneticisi, bütün dünyalarda insan neslini başlatan, kutsal güçlerin reisi, cehennemdeki her şeyin kraliçesi, cennette yaşayanların önde geleniyim. Bütün Tanrıların ve Tanrıçaların göründüğü tek biçim benim. Gökyüzünün gezegenleri, denizlerin bütün rüzgarları, ve cehennemin acıklı sessizliği benim irademle idare edilir. Tüm dünyada değişik biçimler, farklı gelenekler ve birçok adlar altında anılan benim adımdır, tapınılan benim kutsal varlığımdır.

İnsanların ilki olan Frigler bana Pessinus Tanrılarının anası, kendi topraklarından çıkan Atinalılar Minerva, denizle çevrilmiş Kıbrıslılar Venüs, yay taşıyan Giritliler Diana, üç dil konuşan Sicilyalılar korkunç Proserpine, Eleusisliler eski Tanrıçaları Ceres, bazıları Juno, başkaları Bellona, başkaları Hekate, Ramnusie, her türlü eski öğretinin ustası olan ve bana doğru dürüst törenlerle tapınan Mısırlılar beni doğru ve en eski adımla Kraliçe İsis diye adlandırırlar.” 

Eserde Hekate’nin ana tanrıça özelliğine vurgu yapılır. 12 Olimposludan biri olmaması, daha eski dönemlere, titanlara kadar uzanan bir soyu olması Hekate ile ilişkilendirilen ana tanrıça kültünün ne kadar eski olduğunu gösterir. Üç dünyaya hakim olması bütün doğaya, doğanın bütün planlarına hakimiyetinin göstergesidir.

 

- Kolye Ucu, 925 Ayar Gümüş

- 70 cm Zincir, 925 Ayar Gümüş

- 2,5 cm

Benzer Ürünler